Feiring av to Tove-er
Hvert år feires Mummidagen på bursdagen til Mummitrollets skaper, Tove Jansson. I år er det også en annen Tove som fortjener ekstra oppmerksomhet: illustratøren Tove Slotte. Gjennom mer enn tre tiår har hun hatt en bemerkelsesverdig karriere som Moomin Arabia-illustratør. Før hun gikk av med pensjon i 2022, designet Slotte totalt 113 mummikopper.
Høsten kommer til Mummidalen
Tove Slotte baserte designet på Tove Janssons tegneserie Mummitrollets vintereventyr fra 1955. I historien føler ikke Mummipappa seg søvnig i det hele tatt, til tross for årstiden. Han bestemmer seg for å bryte med forfedrenes tradisjoner og vekker familien for å utforske den spennende – og litt skumle – vinteren.
Mummidagkolleksjonen
Høstmotivet går igjen på alle produktene i Mummidagkolleksjonen. For første gang inkluderer kolleksjonen en paraply – en perfekt følgesvenn på regnværsdager. I tillegg består kolleksjonen av en tøyveske i økologisk bomull, og en nøkkelring formet som en mummikopp. Innendørs kan du skape lun høststemning med det nye kjøkkenhåndkleet, og det myke sengetøyet inviterer til å krype under dynen.
For dem som ikke har hatt mulighet til å kjøpe de tidligere Mummidagkoppene i årstidsserien, finnes det nå et minikoppsett som samler alle de fire årstidene – sommer, vinter, vår og høst – i én gaveeske. I tillegg finnes det en matchende miniasjett til hver av koppene, som selges separat.
KJØPSBETINGELSER
- Gjelder ikke Illums Bolighus Sandvika og nettbutikken.
- Maks 6 stk. kopper per person.
- Så langt lageret rekker.
- Vi hverken reserverer eller setter koppen av.
- Ingen bytterett på verken koppen eller de øvrige produktene i Mummidagkolleksjonen.
- Vi har dessverre ikke mulighet til å gavepakke koppen inn.
- Hver kopp kommer i en flott gaveeske, og skal koste 429,-
Her kan du kjøpe Mummidagkoppen
Salget starter kl. 10:00, lørdag 8. august, i alle våre butikker*. Vi holder blodsukkeret oppe for alle køgåere denne dagen med smaksprøver fra Lakrids by Bülow.
*Gjelder ikke Illums Bolighus Sandvika og nettbutikken.
OSLO
Glasmagasinet Stortorvet, Stortorvet 9. Livingavdelingen i 1. etg. Inngang fra Torggata (ved siden av Espresso House). Cousins serverer kaffe til alle køgåere mellom kl. 08-10.
Vikaterrassen, Haakon VIIs gate 10. Livingavdelingen i 1. etg. Inngang fra Vikaterrassen.
TRONDHEIM
Mercurgården, Kongens gate 8. Livingavdelingen i 1. etg. Inngang fra Nordre gate.
BERGEN
Berstadhuset, Strandgaten 20. Livingavdelingen i 1. etg. Inngang fra Jon Smørs gate.
STAVANGER
Torgterrassen, Kirkegata 2. Livingavdelingen i 1. etg. Inngang fra Skagen 3.